Kwi
18

W jakim wieku dziecko powinno zacząć naukę języka angielskiego?

Naukę języka obcego dobrze rozpocząć jak najwcześniej – czy na pewno? Wiele zależy od dopasowanej do wieku dziecka metody. Każdemu rodzicowi, który myśli o zaprowadzeniu maluszka na kurs w naszej szkole, przyda się kilka wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób zachęcać najmłodszych do przyswojenia obcego słownictwa.

Angielski dla dzieci – kiedy dobry start?

Zaznajomienie dziecka z angielskim można rozpocząć dużo wcześniej, zanim pójdzie do szkoły, bo jeszcze w wieku niemowlęcym. Nie chodzi jednak o to, aby uczyć maluszka rozumienia obcego słownictwa. Chodzi raczej o to, aby otoczyć nim maleństwo, traktując język angielski lub niemiecki tak samo, jak ten ojczysty. Dobrą metodą, bez względu na wiek, jest nauka poprzez zabawę: wesołe kreskówki, zagraniczna muzyka czy zabawki interaktywne na początek w wystarczą.

Kurs języka angielskiego dla dwulatka

Najlepszym momentem na to, aby zaprowadzić dziecko na kurs w naszej szkole, jest 2. lub 3. rok życia. Zapytacie, czy to nie za wcześnie? To idealny czas, aby zaciekawić maluszka, zmotywować go do nauki oraz wzbudzić w nim pozytywne emocje. Jednocześnie bardzo szybko zauważy ono, że przyswajanie wiedzy na temat języka jest po prostu ciekawą zabawą. Dwuletnie dziecko umie już posługiwać się ojczystą mową – zaczyna rozumieć słowa i sam ich używać. Wówczas łatwiej osłuchać mu się z obcym słownictwem podczas kursu.

Nauka poprzez zabawę

Oczywiście nie oznacza to, że maluszek natychmiast rozpocznie intensywny kurs języka angielskiego. W otoczeniu specjalistów będzie mogło „osłuchać” się z obcą mową, poznać jej podstawy i zaznajomić z tym, co nieuchwytne – poszczególnymi, tworzącymi dany język dźwiękami. Prosto, swobodnie, wyjątkowo: tak najlepiej rozpocząć naukę z maluszkiem.

Nasza szkoła językowa dla dzieci w Poznaniu proponuje wyjątkowe kursy LEO ENGLISH, które dopasowane są do najmłodszych kursantów między 2. a 11. rokiem życia. Do nauki wykorzystujemy metody nauczania wczesnodziecięcego, a także wiedzę z zakresu psychologii dziecięcej.

Kursy przebiegają w swobodnej atmosferze, w której maluszek może chłonąc wiedzę bez żadnych przeszkód. Piosenki, wierszyki, kreatywne zabawy i ćwiczenia ruchowe to część czynności, jakie składają się na naukę angielskiego w naszej szkole.