Maj
27

Wybór odpowiedniej szkoły językowej

Rozpoczęcie nauki języków obcych to zawsze dobra decyzja, która zaprocentuje w przyszłości. Nie mamy jednak na tyle samozaparcia i chęci, aby poświęcać czas na efektywną naukę – zawsze znajdzie się wymówka, aby tym razem nie sięgnąć po fiszki. Chęci tę można jednak uratować: rozwiązaniem jest szkoła językowa. Tylko jak wybrać tę odpowiednią? Zanim zapiszesz się na lekcje w pierwszej lepszej placówce dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę, chcąc przyswoić angielski z jak najlepszym rezultatem.

Kilka pytań o szkołę językową

Przed przystąpieniem do wyboru szkoły, w której realizowany jest kurs języka angielskiego, przeprowadź mały research – sprawdź kilka istotnych informacji o placówce, która Cię interesuje. To pozwoli zorientować się w ofercie dostępnej w Twoim mieście, a także zweryfikuje Twoje potrzeby. Zwróć szczególną uwagę na to:

  • Jak długo szkoła istnieje na rynku?

  • Kto zajmuje się nauką angielskiego?

  • Czy placówka posiada ofertę, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb kursanta?

  • Czy placówka dysponuje certyfikatami wydanymi przez zaufane instytucje?

  • Czy zasady umowy są zrozumiałe?

Idealna placówka dla dzieci

Jeśli placówką edukacyjną, jaką szukasz, ma być szkoła językowa dla dzieci, zwróć uwagę na kilka dodatkowych aspektów, a mianowicie:

  • - Czy lekcje kształcą również kompetencje pozajęzykowe?

  • Czy placówka dysponuje miejscem odpowiednim dla dzieci pod względem bezpieczeństwa i komfortu?

  • Czy grupy nie są zbyt liczne?

  • Czym kierują się lektorzy podczas wyboru materiałów do nauki dziecka?

Daj sobie czas

Zagadnień, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze kursu do nauki angielskiego, jest dość sporo. Warto mieć jednak na uwadze, że w ten sposób można oszczędzić czas oraz pieniądze. Poświęcając chwilę na decyzję dokonujesz słusznego wyboru, otrzymujesz gwarancję rzetelnie prowadzonych kursów, a dodatkowo inwestujesz w umiejętności, które w przyszłości zaprocentują.

Leaderschool, jako jedna z najchętniej wybieranych szkół nauki angielskiego w Poznaniu, wie w jaki sposób odpowiedzieć na te pytania z satysfakcją dla przyszłego kursanta i zarazem odpowiedzieć na oczekiwania osoby nastawionej na to, aby język angielski przyswoić kreatywnie, szybko i efektywnie.