Cze
18

Wskazówki dla uczących się języków obcych

Nauka języków obcych, przynajmniej na początku, może wydawać się żmudnym i długotrwałym procesem. Wystarczy jednak wejść w ten osobliwy świat i rządzące nim zasady, aby zacząć czerpać z tego niewysłowioną przyjemność!

Dla osób uczących się angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i każdego innego języka, chcących w sposób szybki i efektowny przyswoić sobie obcą gramatykę oraz słownictwo, wskazówki naszej szkoły okażą się niezwykle cenne:

1. Skup się na jednym celu

Język angielski, niemiecki czy hiszpański? Wielu z nas do nauki podchodzi bardzo ambitnie, czasem jednak ta ambicja może okazać się czymś, co skutecznie nas zniechęci. Zamiast więc wybierać kilka ścieżek, skup się na jednej i podążaj nią aż do końca. Po tym, jak opanujesz angielski, możesz przejść poziom wyżej i sięgnąć po kolejne możliwości. W głowie zapanuje porządek, a Ty będziesz mieć w zanadrzu jeden, porządnie wyuczony język

2. Nie kończ nauki po wyjściu z kursu

Kurs języka angielskiego w naszej poznańskiej szkole może potrwać miesiąc lub dłużej, w zależności od opcji, na jaką decydują się kursanci. Nauka nie może jednak kończyć się tuż po opuszczeniu sali – powinna trwać nadal! Wystarczy po powrocie do domu włączyć ulubiony serial bez polskich napisów lub sięgnąć po anglojęzyczną książkę. Ciekawym rozwiązaniem jest też surfowanie po angielskich stronach internetowych z dziedzin, które Cię interesują. W ten sposób przyswajasz wiedzę zdobytą na kursie, a dodatkowo poszerzasz znajomość słówek.

3. Przygotuj własne materiały do nauki

Jesteśmy ogromnymi zwolennikami fiszek i zawsze zachęcamy kursantów do ich samodzielnego tworzenia. Te małe karteczki ze słówkami posiadają ogromny potencjał. Podczas ich tworzenia zapisujesz (ręcznie!) i jednocześnie zapamiętujesz wyrazy. Fiszki możesz mieć zawsze przy sobie, aby w wolnej chwili ponownie je przestudiować – ważne, aby robić to także na głos. Po trzecie: ułatwiają naukę za pomocą skojarzeń.

4. Poznawaj nie tylko język, ale i kulturę

Angielski, którego uczymy się w sterylnych warunkach, wyłącznie z podręcznikiem od gramatyki w dłoniach, zawsze będzie czymś sztucznym. Dlatego nasza szkoła językowa dba, aby przybliżyć kursantom także kulturę kraju, jaki poznają poprzez słówka. Zachęcamy do pogłębiania tej wiedzy także poza murami naszej szkoły. Jak to zrobić? Zaangażuj się w międzynarodową akcję charytatywną albo porozmawiaj przez Internet z kimś, dla kogo angielski nie ma żadnych tajemnic!