Lip
18

4 powody, dla których warto uczyć się języków obcych

Do znajomości języków obcych nie trzeba szczególnie przekonywać tych, którzy wiążą swoją przyszłość z nauką lub pracą za granicą. Co jednak z osobami, które nie mają takich planów i gryzą się z myślą: warto czy nie warto? Oczywiście, że tak! Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest bardzo cenna. Warto podjąć to wyzwanie i rozpocząć kurs w szkole Leaderschool w Poznaniu z kilku prostych powodów.

1. Pracodawca przyjmie cię z otwartymi ramionami

Jednym z głównych argumentów przemawiających za tym, aby uczestniczyć w kursach językowych, jest poszerzenie kompetencji zawodowych. Wiele firm poszukuje pracowników, którzy chwalą się biegłą znajomością angielskiego. Podczas rekrutacji to właśnie ty będziesz miał większe szanse na zatrudnienie: atutem będzie umiejętność rozmowy z zagranicznymi kontrahentami. Za tym idzie z kolei prestiż i większe wynagrodzenie.

2. Nauka i praca za granicą to nie problem

Brak znajomości języka stanowi barierę dla osób, które myślą o życiu za granicą. Szkoda stracić szansę na wymianę studencką lub zatrudnienie w sąsiednim kraju tylko z tego powodu. Szkolny kurs języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację w zupełności wystarczy, aby rozpocząć przygodę życia: podróżować, uczyć się, pracować i w ten sposób stawać się obywatelem świata.

3. Nawiążesz nowe, ciekawe znajomości

Wystarczy krótka rozmowa z drugą osobą, aby nawiązać nic porozumienia. A jeśli odbywa się po angielsku, zyskujesz coś jeszcze więcej: możliwość poznania obcej kultury z zupełnie innej strony. Już sama szkoła językowa jest idealną platformą do nawiązywania znajomości. Po odbyciu kursu wszelkie przeszkody utrudniające kontakt z obcokrajowcami również znikają. To całe mnóstwo możliwości: warto je wykorzystać, aby poszerzać swój światopogląd i poznawać świat.

4. Zyskasz dostęp do wiedzy, która wcześniej była ci nieznana

Pomyśl, ile źródeł wiedzy jest dla ciebie niedostępnych tylko dlatego, że nie znasz angielskiego. Dostęp do zagranicznych serwisów informacyjnych jest bardzo ograniczony, podobnie jak do literatury, kina i innych dziedzin kultury. Wyobraź sobie, jak wspaniale byłoby przeczytać ulubioną książkę w oryginale lub zrezygnować z polskiego lektora podczas seansu. A to i tak kropla w morzu możliwości. A wystarczy odwiedzić naszą szkołę, ukończyć kurs i poznać język angielski, aby korzystać z życia!