Wrz
06

Jak dobrze przygotować się do matury z języka obcego

Zdana matura z języka obcego daje spore możliwości rozwoju: ciekawsze studia, wymiana międzynarodowa, praca za granicą… aby móc z nich skorzystać, należy wcześniej uzyskać dobry wynik, który potwierdzi świetną znajomością angielskiego, niemieckiego czy francuskiego.

Jak dobrze przygotować się na egzamin dojrzałości? Od czego zacząć naukę? Kiedy zabrać się za wkuwanie słówek? Przedstawiamy kilka sprawdzonych wskazówek, dzięki którym nauka języków zakończy się uzyskaniem zadowalającego wyniku na maturze.

Nie zostawiaj nauki na ostatnią chwilę

Dobry plan to podstawa efektywnej nauki angielskiego. Bez niego trudno o ciekawy rezultat, dlatego zamiast odkładać wkuwanie słówek lub powtórkę z gramatyki na jutro, zacznij jeszcze dziś! Zastanów się, co wymaga poprawy, a w których zagadnieniach jesteś świetny. Pamiętaj o tym, aby uczyć się regularnie, przynajmniej godzinę dziennie. Oczywiście im wcześniej zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie i wyniku na świadectwie maturalnym.

Weź udział w kursie maturalnym

Jeśli czujesz, że nie podołasz ambitnym planom, jakie stworzyłeś, zawsze możesz poszukać wsparcia w profesjonalnej instytucji. Szkoła językowa to idealne miejsce – organizowany przez nią maturalny kurs języka angielskiego czy niemieckiego zmobilizuje Cię do pracy. Dzięki nałożonej w ten sposób dyscyplinie osiągniesz cel szybciej, niż początkowo zakładałeś. A ponadto od prowadzącego kurs otrzymasz jasną informację dotyczącą tego, co jeszcze warto powtórzyć przed maturą.

Codzienna porcja słówek to podstawa

Bogate słownictwo jest doceniane przez komisje egzaminacyjne. Zarówno na maturze ustnej, jak i pisemnej, szeroki zasób słów z pewnością Ci się przyda – zwłaszcza, że nigdy nie wiadomo, na jakie zagadnienia się trafi. Przydatne okażą się rzecz jasna fiszki z angielskimi słówkami, które można schować do kieszeni lub torby, ale to nie jedyne ciekawe rozwiązanie.

Ucz się przy poprzez rozrywkę

Nauka słówek idzie naprawdę świetnie, jeśli mamy możliwość sprawdzenia zdobytych umiejętności. Dzieje się tak nie tylko podczas kursu języka angielskiego, ale także w codziennym życiu. Z językiem warto obcować przy każdej nadarzającej się okazji – na przykład podczas oglądania serialu. Zamiast lektora lepiej wybrać oryginalny dźwięk lub napisy. Rozmowa z kimś z drugiego końca świata również okaże się pouczająca. Im więcej takich okazji przed maturą, tym lepiej dla Ciebie!