PÓŁKOLONIE JĘZYKOWE – Z PLECAKIEM PRZEZ ŚWIAT

PÓŁKOLONIE JĘZYKOWE - Z plecakiem przez świat!

Drodzy Rodzice!

Wiemy, że Wasze dzieci są już zmęczone okresem kwarantanny oraz nauki online. To właśnie teraz bardzo potrzebują odpoczynku, powrotu do rówieśników i wspólnych zabaw.

Jako świadomi organizatorzy wypoczynku letniego już od kilku lat, gwarantujemy Państwu, że nasze tegoroczne półkolonie bedą prowadzone zgodnie z wytycznymi Kuratorium Oświaty oraz Sanepidu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz reżimu sanitarnego.

Każdy z 9 turnusów będzie zawierał starannie opracowany program warsztatów stacjonarnych i zajęć plenerowych, który realizowany będzie w małych grupach przez Lektorów i Trenerów na co dzień pracujących z dziećmi w Leader School.

Jeżeli szukacie dla swoich dzieci sposobu na aktywne spędzenie wakacji, w przyjaznej atmosferze oraz w bezpiecznej przestrzeni, w czasie w którym w sposób naturalny zabawa łączy się z nauką, a każda przygoda w formie wycieczki jest jednocześnie skarbnicą wielu fascynujących ciekawostek i umiejętności, to Aktywne Półkolonie Językowe „Z plecakiem przez świat”, są właśnie tym czego szukacie.

Zapraszamy dzieci do udziału w letniej przygodzie. Czeka ich wiele fascynujących podróży. Zwiedzimy różne kraje i poznamy ich kulturę, zwyczaje, kuchnię, sporty. Dzieci podczas półkolonii będą miały okazję spróbować potraw charakterystycznych dla danego kraju, poznać elementy ich kultury oraz podstawowe słówka, aktywności danego dnia będą związane z tradycją lub obyczajami danego kraju. Połączenie zabawy, muzyki, warsztatów plastyczno- technicznych i teatralnych pobudzi wyobraźnie każdego małego "odkrywcy".

Zapewniamy:
Opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30-17.00
Wszelkie działania zgodnie z wytycznymi sanepidu i kuratorium oświaty.
Domową atmosferę.
Wykwalifikowaną kadrę nauczycieli.
Bogaty program zabaw i warsztatów.
Codzienne zajęcia z języka angielskiego metodą Leo English, a także podstawy z jęzków: hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, japońskiego.
2 posiłki dziennie (II śniadanie+dwudaniowy obiad )
Ubezpieczenie NNW
Nadzór Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Codzienną fotorelację i świetną zabawę

 • W tym roku półkolonie przygotowujemy ze szczególną starannością. Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci to nasz priorytet – wdrażamy zalecenia kuratorium i sanepidu, dbając o to, aby nadchodzące lato było świetnym, ale również bezpiecznym czasem.

  NASZE PÓŁKOLONIE TO:
  • aktywny tydzień z bogatym programem tematycznym
  • ciekawe zajęcia, warsztaty, gry terenowe i dużo czasu na świeżym powietrzu
  • zdobywanie i doskonalenie umiejętności: warsztatowych, sportowych, kulinarnych i językowych
  • czas spędzony z przyjaciółmi pod okiem wspaniałych nauczycieli i opiekunów
  • bezpieczna przestrzeń

 • Turnus I: 29 czerwca - 3 lipca
  Turnus II: 6 - 10 lipca
  Turnus III: 13 - 17 lipca
  Turnus IV: 20 - 24 lipca
  Turnus V: 27 - 31 lipca
  Turnus VI: 3 - 7 sierpnia
  Turnus VII: 10 - 14 sierpnia
  Turnus VIII: 17 - 21 sierpnia
  Turnus IX: 24 - 28 sierpnia

Ramowy plan dnia letnich półkolonii językowych

7.30 – 9.00 Czas na przyjście dzieci (zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne)
9.00 – 10.00 Zajęcia programowe
10.00 – 10.30 Drugie śniadanie
10.30 – 14.30 Zajęcia programowe
14.30 – 15.00 Obiad
15.00 – 16.00 Zajęcia programowe
16.00 – 17.00 Zabawy integracyjne, rozchodzenie się dzieci

Szczegółowy plan dnia będzie uzależniony od warunków atmosferycznych oraz
oficjalnych komunikatów potwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny. W przypadku planowanych wycieczek, zajęć terenowych plan może ulec zmianie, o czym będziemy informowali na bieżąco.

Zajęcia programowe – to wszelkie atrakcje, które zapewnimy naszym uczestnikom: zajęcia Leo English (dzieci będą pracowały w małych grupkach, podział dostosowany do wieku) – angielski podczas wakacji ma być przyjemnością i nie kojarzyć się ze szkołą, dlatego będą to nietypowe wesołe warsztaty oraz język komunikatywny; warsztaty językowe – elementy języków: hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, japońskiego, niemieckiego; Leo Maniak – techniki pamięciowe; seans filmowy z popcornem (repertuar będzie dostosowany do wieku dzieci); warsztaty kulinarne; wyjazd do ZOO i wizyta w parku linowym; wyjście do Fabryki Śmiechu Michałek (pobyt na placu zabaw połączony a aktywnościami w języku angielskim); wyjazd do Palmiarni lub Ogrodu Botanicznego; Czy znam moje miasto? – gry i zabawy terenowe (Cytadela, Stary Rynek), praca z mapą, zadania, rebusy, konkurencje sportowe, gry, zabawy z logicznego myślenia; aktywności sportowe – piłka nożna, piłka siatkowa, zajęcia ogólnorozwojowe; warsztaty plastyczne; planszowy zawrót głowy - turniej gier samodzielnie wykonanych podczas warsztatów; ostatniego dnia dzieci będą mogły podzielić się z innymi swoimi zdolnościami i wziąć udział w półkolonijnym Talent Show (śpiew, taniec, gra na instrumencie oraz wszelkie inne umiejętności).
Czas spędzony na półkoloniach to przede wszystkim: zabawa, aktywność, angielski.

Na zakończenie wszyscy otrzymają dyplomy pamiątkowe.

 • Koszt:
  499 zł/turnus
  449 zł/turnus dla Słuchaczy Leader School

  Wszystkie atrakcje w cenie półkolonii.

 • Szczegółowe informacje i zapisy:
  Leader School Poznań-Winogrady
  ul. Przełajowa 2. Tel. 600-986-086, 61-6311066
  winogrady@leaderschool.pl