LETNIE PÓŁKOLONIE JĘZYKOWO – SPORTOWE

LATO W MIEŚCIE - LEADER SCHOOL POZNAŃ WINOGRADY

Kochani!!!
Wszystkie dzieci są już zmęczone okresem nauki online. Potrzebują odpoczynku, powrotu do rówieśników i wspólnych zabaw.

Jako świadomi i doświadczeni organizatorzy wypoczynku, gwarantujemy Państwu, że nasze półkolonie bedą prowadzone zgodnie z wytycznymi Kuratotium Oświaty oraz Sanepidu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz reżimu sanitarnego.

Każdy z 9 turnusów będzie zawierał starannie opracowany program warsztatów stacjonarnych, zajęć plenerowych i przede wszystkim zajęć sportowych, który realizowany będzie w małych grupach przez Lektorów i Trenerów na co dzień pracujących z dziećmi w Leader School

Jeżeli szukacie dla swoich dzieci sposobu na aktywne spędzenie wakacji, w przyjaznej atmosferze oraz w bezpiecznej przestrzeni, w czasie w którym w sposób naturalny zabawa łączy się z nauką, a każda przygoda w formie wycieczki jest jednocześnie skarbnicą wielu fascynujących ciekawostek i umiejętności, to Aktywne Półkolonie Językowo - Sportowe, są właśnie tym czego szukacie.

Zapraszamy dzieci do udziału w letniej przygodzie. Każdego dnia podczas wakacji czeka mnóstwo ciekawych zajęć i ekscytujących zabaw, które z pewnością przypadną do gustu naszym małym gościom.

W programie m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, zabawy terenowe, zajęcia kreatywne i praktyczno-techniczne. Każdy dzień wypełniony będzie zabawami integracyjnymi, które pozwolą wszystkim uczestnikom dobrze się poznać. A podczas zabaw terenowych nauczymy się szybkiego reagowania, pewności siebie i współpracy w grupie. Zagramy w sportowe kalambury oraz dawne gry podwórkowe. „W zdrowym ciele zdrowy duch” – czyli będzie dzień pełen sportowych konkurencji i zabaw. Stworzymy własne pole do twórczej pracy, w której powstaną np. sportowe koszulki, flagi i transparenty. Przygotujemy zdrowy posiłek, który dostarczy nam dużo energii. „Lekkoatletyka” - będziemy biegać, skakać, konkurować indywidualnie i grupowo, w terenie i na hali. W programie zagadki do odgadnięcia, ukryte niespodzianki do odnalezienia czyli podchody z lekkoatletyką w tle. „Igrzyska na wesoło” – w programie: konkurencje sprawnościowe, wesoły tor przeszkód i gry zespołowe z zasadą fair-play w roli głównej. Przed nami również strategiczna gra terenowa oraz podchody z zadaniami. Piłka będzie obecna często – nie tylko nożna, ale i siatkowa - PLAŻÓWKA! Tak tak, plażowanie w mieście jest możliwe! Zorganizujemy seans filmowy z popcornem. Czeka na nas wiele zabaw językowych z jedynym i niepowtarzalnym robotem EMYS. Jedną z nich będzie zabawa w escape room - kiedy to grupa uczestników naszej przygody zostanie zamknięta w pomieszczeniu i odnajdując wskazówki oraz rozwiązując ukryte zadania odnajdzie klucz lub hasło do uwolnienia się.

Zapewniamy:
Opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30-17.00
Wszelkie działania zgodnie z wytycznymi sanepidu i kuratorium oświaty.
Domową atmosferę.
Wykwalifikowaną kadrę nauczycieli.
Bogaty program zabaw i warsztatów.
Codzienne zajęcia z języka angielskiego metodą Leo English.
2 posiłki dziennie (II śniadanie+dwudaniowy obiad )
Ubezpieczenie NNW
Nadzór Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Codzienną fotorelację i świetną zabawę

 • W tym roku półkolonie przygotowujemy ze szczególną starannością. Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci to nasz priorytet – wdrażamy zalecenia kuratorium i sanepidu, dbając o to, aby nadchodzące lato było świetnym, ale również bezpiecznym czasem.

  NASZE PÓŁKOLONIE TO:
  • aktywny tydzień z bogatym programem tematycznym
  • ciekawe zajęcia, warsztaty, gry terenowe i dużo czasu na świeżym powietrzu
  • zdobywanie i doskonalenie umiejętności: warsztatowych, sportowych, kulinarnych i językowych
  • czas spędzony z przyjaciółmi pod okiem wspaniałych nauczycieli i opiekunów
  • bezpieczna przestrzeń

 • Turnus I: 28 czerwca - 2 lipca
  Turnus II: 5 - 9 lipca
  Turnus III: 12 - 16 lipca
  Turnus IV: 19 - 23 lipca
  Turnus V: 26 - 30 lipca
  Turnus VI: 2 - 6 sierpnia
  Turnus VII: 9 - 13 sierpnia
  Turnus VIII: 16 - 20 sierpnia
  Turnus IX: 23 - 27 sierpnia

 • Ramowy plan dnia letnich półkolonii sportowo - językowych

  7.30 – 9.00 Czas na przyjście dzieci (zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne)
  9.00 – 10.00 Zajęcia programowe
  10.00 – 10.30 Drugie śniadanie
  10.30 – 14.30 Zajęcia programowe
  14.30 – 15.00 Obiad
  15.00 – 16.00 Zajęcia programowe
  16.00 – 17.00 Zabawy integracyjne, rozchodzenie się dzieci

Szczegółowy plan dnia będzie uzależniony od warunków atmosferycznych oraz oficjalnych komunikatów potwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny. W przypadku planowanych wycieczek, zajęć terenowych plan może ulec zmianie, o czym będziemy informowali na bieżąco.

Zajęcia programowe – to wszelkie atrakcje, które zapewnimy naszym uczestnikom: zajęcia Leo English (dzieci będą pracowały w małych grupkach, podział dostosowany do wieku) – angielski podczas wakacji ma być przyjemnością i nie kojarzyć się ze szkołą, dlatego będą to nietypowe wesołe warsztaty oraz język komunikatywny; warsztaty kulinarne; wyjazd do ZOO i wizyta w parku linowym; wyjście do Fabryki Śmiechu Michałek (pobyt na placu zabaw połączony a aktywnościami w języku angielskim); wyjazd do Palmiarni lub Ogrodu Botanicznego; Czy znam moje miasto? – gry i zabawy terenowe (Cytadela, Stary Rynek), praca z mapą, zadania, rebusy, konkurencje sportowe, gry, zabawy z logicznego myślenia; aktywności sportowe – joga, piłka nożna, piłka siatkowa, zajęcia ogólnorozwojowe; warsztaty plastyczne; zabawy w Escape Room; planszowy zawrót głowy - turniej gier samodzielnie wykonanych podczas warsztatów; ostatniego dnia dzieci będą mogły podzielić się z innymi swoimi zdolnościami i wziąć udział w półkolonijnym Talent Show (śpiew, taniec, gra na instrumencie oraz wszelkie inne umiejętności).
Czas spędzony na półkoloniach to przede wszystkim: zabawa, aktywność, angielski.

Na zakończenie wszyscy otrzymają dyplomy pamiątkowe.

 • NOWOŚĆ - JOGA DLA DZIECI!!!
  Niestety nasze dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolno-szkolnym, większość czasu spędzają w pozycji siedzącej. Siedzą w ławkach, w drodze z i do szkoły jadąc samochodem, ale także w domu – przed komputerem czy ekranem telewizora. W młodym, dynamicznie rozwijającym się organizmie brak ruchu szybko powoduje sztywność ciała, różnorodne asymetrie i dysproporcje, oraz wady postawy, wynikające ze złych nawyków, ukształtowanych często już we wczesnym dzieciństwie.

  NASZE ROZWIĄZANIE :
  Sposobem na zapobieganie wyżej wymienionym negatywnym zjawiskom jest ćwiczenie hatha jogi. Praktyka ta jest bezpieczna i kształci w dziecku zdrowe nawyki. Wzmacnia elastyczność i wytrzymałość mięśni, kształtuje prawidłową postawę (pomaga zwalczyć takie wady jak skrzywienie kręgosłupa, odstające łopatki itp.), zapobiega chorobom i dodaje witalności. Dodatkowo korzystnie wpływa na psychikę – wzmaga koncentrację, świadomość własnych stanów psychicznych, wycisza i uspokaja.

  DZIECI PODCZAS PÓŁKOLONII CODZENNIE ROZPOCZNĄ SWÓJ AKTYWNY DZIEŃ OD ZAJĘĆ JOGI POD OKIEM DOŚWIADCZONEJ INSTRUKTORKI

 • Koszt:
  599 zł/turnus
  549 zł/turnus dla Słuchaczy Leader School

  Wszystkie atrakcje w cenie półkolonii.

 • Szczegółowe informacje i zapisy:
  Leader School Poznań-Winogrady
  ul. Przełajowa 2. Tel. 600-986-086, 61-6311066
  winogrady@leaderschool.pl