Tylko w Leader School!

Robot EMYS uczy
metodą Leo English


Metoda Leo English, Metoda Leo Maniak, Metoda BLS


Angielski dla dzieci Metodą Leo English
od 2 do 12 roku życia

ZOBACZ SZCZEGÓŁY


Efektywna nauka Metodą Leo Maniak - ortografia, sprawne czytanie i notowanie, pamięć, matematyka, koncentracja

ZOBACZ SZCZEGÓŁY


Metoda BLS - uczy mówić!

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Nasi lektorzy - Poznań Winogrady

Sylwia Gorlewicz

Metodyk i lektor języka angielskiego

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”
(M. Twain)
Język angielski od najmłodszych lat był obecny w moim życiu. Już w szkole podstawowej wymieniałam ten przedmiot jako pierwszy na liście moich ulubionych, a po lekcjach z radością biegłam na zajęcia w szkole językowej. Momentem przełomowym w mojej „lingwistycznej karierze” był ten, w którym jako 16-letnia dziewczyna postanowiłam wyjechać na roczną wymianę do Stanów Zjednoczonych. Ten niezwykle szczególny czas w moim życiu poświęciłam nie tylko na szlifowanie języka, ale również na poznanie obyczajów i kultury tego pięknego kraju z perspektywy amerykańskiego licealisty i członka amerykańskiej rodziny. Aby przetestować swoje umiejętności językowe, latem podejmowałam pracę w Wielkiej Brytanii, a także jako personel pokładowy jednej z polskich linii lotniczych. Dzięki pracy w Leader School odnalazłam to, czego brakowało mi w życiu - możliwość dzielenia się swoją wiedzą i pasją. Uważam, że zawód nauczyciela to najbardziej twórczy i satysfakcjonujący z wszystkich zawodów. Zapraszam na moje zajęcia tych, którzy chcą zarazić się miłością do języka angielskiego!

Paweł Ruthendorf-Michalski

Lektor języka niemieckiego

„Sukces przed wysiłkiem występuje jedynie w słowniku”
Uczę języka niemieckiego od wielu lat, pracując zarówno z dziećmi, jak i z młodzieżą i
dorosłymi. Ukończyłem filologię germańską na UAM w Poznaniu. W mojej pracy lektora dużą
wagę przykładam do poprawności gramatycznej, ale najważniejszym aspektem jest radość z
mówienia w języku obcym i używanie go jak najczęściej. Dbam, żeby język był praktycznym
narzędziem, a jako manager i coach zdaję sobie sprawę z wartości, jaką w procesie nauki
niesie ze sobą motywacja. Tych pokładów doszukuję się w uczniach i pomagam im wydobyć
na zewnątrz to co najlepsze. Moją pasją jest sport, jestem instruktorem wschodnich sztuk
walk, uwielbiam także wycieczki motocyklowe. Ponadto interesuje mnie rozwój osobisty i coaching.

Martyna May

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

Zawodowo łączę dwie pasje: nauczanie języka angielskiego i psychologię. Prywatnie razem z rodziną przemierzam i poznaję świat i … uczę się języków- hiszpańskiego i rosyjskiego. Jestem absolwentką klasy dwujęzycznej polsko-angielskiej w Liceum św Marii Magdaleny i Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Od kiedy uzyskałam certyfikat biegłości w posługiwaniu się angielskim (CPE), nauczam tego języka pracując na wszystkich poziomach, z klientami indywidualnymi, jak i z grupami oraz w firmach. Moje doświadczenie pochodzi głównie z pracy z nastolatkami i osobami dorosłymi.

Maciej Cześniuk

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

"You know what the secret of life is? (...) One thing. Just one thing. You stick to that...”

Myślę, że ten doskonale opisuje moje nastawienie do życia. Moją pasją są angielski i filmy. Uważam, że aby poznać dany kraj, nie wystarczy tylko język i nauczone „na blachę” czasy i słownictwo, ale też znajomość kultury: zwyczajów, literatury, świąt, filmów, a nawet kuchni. Dlatego też podczas moich zajęć staram się wpleść wyżej wymienione elementy i urozmaicić uczniom walkę z trybami warunkowymi.

Oliwia Piskorz

Lektor języka angielskiego - specjalność Leo English i BLS Communication

Jestem lektorem języka angielskiego i nauczam na wielu poziomach: dzieci, młodzież i dorosłych. Zawód nauczyciela wybrałam świadomie, ponieważ lubię pracować z ludźmi, jednak dążę do tego aby w przyszłości zostać również tłumaczem. Jednym z powodów dla których zdecydowałam się zostać lektorem języka angielskiego jest fakt czerpania radości z interakcji z innymi ludźmi. Uważam, że potrafię znaleźć przysłowiową "nić porozumienia" z każdą osobą bez względu na wiek lub poziom motywacji do nauki języka. Swoją pracę mogę nazwać swoim hobby. Ponadto jestem kinomaniakiem i w wolnych chwilach staram się nadrobić zaległości w tej dziedzinie.

Kinga Szymczak

Lektor języka hiszpańskiego

Jestem absolwentką lingwistyki stosowanej, specjalizacji włosko - hiszpańskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Aktualnie kontynuuję studia uzupełniające magisterskie z zakresu języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i jestem lektorem języka hiszpańskiego i włoskiego. Próbuję swoich sił w turystyce oprowadzając żądnych wiedzy turystów po europejskich miastach. Moje zainteresowania nie skupiają się tylko na jednej dziedzinie, dlatego udzielam się w różnego rodzaju inicjatywach związanych zarówno z nauczaniem (program uświadamiania o różnicach kulturowych w przedszkolach przy pomocy portugalskich wolontariuszy) jak i tłumaczeniami (udział w wycieczkach grup polsko i obcojęzycznych). "Po godzinach" szlifuję mój angielski oraz uczę się niemieckiego. Uważam, że języki obce to w dzisiejszych czasach klucz do lepszego poznania świata, tak więc z chęcią zachęcam naszych najmłodszych uczniów do nauki języka hiszpańskiego, który jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.

Anna Woroch

Lektor języka angielskiego - specjalność Leo English

Ukończyłam studia licencjackie na specjalności Edukacja elementarna i język angielski. Aktualnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich na kierunku Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Studia połączyły dwie moje pasje - pracę z dziećmi i język angielski, który towarzyszy mi od dzieciństwa.
Semestr studiów magisterskich spędziłam w Irlandii Północnej, gdzie doskonaliłam swój angielski. W wolnych chwilach podróżuję, chodzę na koncerty i czytam.

Adam Urban

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

Absolwent Filologii Angielskiej ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych to jedna z moich pasji, które staram się rozwijać każdego dnia, a także zarażać nią innych. Wychodząc z założenia, że w celu poznania języka obcego należy również zapoznać się z kulturą danego kraju, staram się w czasie zajęć przybliżać słuchaczom różne ciekawostki i informacje związane z krajami anglojęzycznymi. Najbardziej lubię współpracować z dorosłymi, ponieważ wbrew temu co się mówi, nie tylko dzieci są ciekawe świata. Dorośli również chcą go poznawać, ale w inny sposób i dlatego do każdego staram się mieć indywidualne podejście zwracając uwagę na potrzeby i możliwości. Pasję do nauczania języka angielskiego odkryłem w sobie podczas udzielania korepetycji, a teraz rozwijam ją z każdym dniem jako lektor Leader School.

Paulina Stefaniak

Lektor języka angielskiego oraz hiszpańskiego - specjalność Leo English i BLS Communication

Języki obce były moim ulubionym przedmiotem w szkole i tak się złożyło, że jestem związana z nim do dzisiaj – tym razem z tej drugiej strony ;) W nauczaniu najbardziej lubię to, że nie ma tu miejsca na rutynę – każdy dzień przynosi nowe wyzwanie. Z dużą dawką cierpliwości, uśmiechem i entuzjazmem zarażam innych swoją pasją. Przykładam dużą wagę do tego, żeby zajęcia były dla ucznia interesujące i dostosowane do jego potrzeb. W szkołach Leader School uczę od 2015 r. Przez ten czas miałam przyjemność prowadzić zajęcia w różnych grupach wiekowych i na różnych poziomach zaawansowania. W wolnych chwilach podróżuję, a resztę czasu przeznaczam na… planowanie kolejnych wyjazdów. Do zobaczenia w Leader School!

Kinga Nikonowicz

lektor języka anielskiego - specjalność Leo English
lektor języka niemieckiego - specjalność BLS-Kommunikation

Jestem studentką trzeciego roku lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiuję języki niemiecki i angielski. Zawsze uważałam, że języki otwierają mi wiele możliwości w dalszym życiu. Chodzi mi tu nie tylko o ścieżkę zawodową, ale i życiową. Język to narzędzie komunikacji, dzięki któremu lepiej jestem w stanie poznać ludzi i kulturę nie tylko danego kraju, ale i własną. Język jest po to by go używać dlatego zawsze zachęcam zarówno dzieci, młodzież i dorosłych, by nie bali się mówić, gdyż człowiek uczy się na błędach. Staram się także pokazać, że nie taki niemiecki straszny jak go malują :). Dodatkowo uczę się hiszpańskiego, lubię uprawiać sport głównie: biegać, jeździć na rowerze i grać w siatkówkę.

Zofia Grzelka

Lektor języka angielskiego - specjalność Leo English i BLS Communication
Lektor języka francuskiego

Jestem absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i aktywną studentką studiów II stopnia: aktualnie studiuję filologię romańską z filologią angielską – ze specjalnością tłumaczeń pisemnych. Od 4 lat pracuję jako lektorka angielskiego oraz francuskiego. W Leader School prowadzę zajęcia z dziećmi (metodą Leo English) oraz młodzieżą. W swojej pracy, zawsze stawiam na kreatywność i dynamiczność zajęć. Interesuję się literaturą i szeroko pojętą kulturą. Dzięki znajomości kilku języków obcych, dużo podróżuję i mam możliwość poznawania obcych kultur oraz doświadczania i obserwowania żywego języka.

Klaudia Rassek

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

Jestem studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Wcześniej studiowałam International Business na berlińskiej uczelni, dzięki której zdobyłam certyfikat biegłości językowej i naturalną praktykę. Angielski jest moją pasją, a jego nauka sprawia mi wielką radość. Świetnie dogaduję się zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi; chcę sprawić, by ludzie poczuli zapał do nauki języka. Prowadzenie ich przez niuanse i ścieżki angielskiego to dla mnie wyzwanie, ale i czysta przyjemność.

Paweł Myszka

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

Jestem nauczycielem w szkołach publicznych z wieloletnim doświadczeniem. Obserwuję wiele roczników uczniów i ich rosnącą pasję do języków. Lubię obserwować jak uczniowie osiągają płynność językową i posługują się nim naturalnie i swobodnie. Również praca z dorosłymi przynosi mi dużo satysfakcji. Pasję do języków łączę z pasją do podróżowania i sportów. Jedną z moich ulubionych aktywności są spływy kajakowe.

Joanna Rymko

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

Moja przygoda z nauczaniem języków zaczęła się w dalekim Meksyku, gdzie prowadziłam zajęcia biznesowe dla kadry menadżerskiej, nie znając ich ojczystego języka. To doświadczenie pozwoliło mi lepiej zrozumieć zależności między językiem i kulturą oraz sposobem uczenia się. Wierzę, że na każdego znajdzie się sposób i jeśli do tej pory nie nauczyłeś się jeszcze języka, to dlatego, że nie poznałeś odpowiedniej metody. Posiadam certyfikat biegłości językowej CPE (Cambridge Proficiency English) oraz oraz certyfikat metody komunikatywnej BLS Communication. Specjalizuję się w prowadzenia zajęć grupowych i indywidualnych dla dorosłych i młodzieży. Prywatnie interesuję się również coachingiem i rozwojem osobistym.

Zofia Dudek

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication i Leo English

“Learning another language is not only learning different words for the same things, but learning another way to think about things.”
Flora Lewis

Zajmuję się nauczaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Możliwość przełamywania barier językowych jest dla mnie jedną z najpiękniejszych rzeczy, dlatego zawsze gorąco zachęcam do mówienia. Nie bójmy się popełniać błędów, bo to właśnie dzięki nim się uczymy. Sama aktualnie uczę się dwóch nowych języków obcych, dlatego rozumiem jak początki mogą bywać trudne czy frustrujące. Staram się zawsze pokazywać, że język to coś więcej niż gramatyka. To również kultura, historia i pasja.

,,Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze.”
Frank Smith