Metoda Leo English i robot EMYS
zafascynują dzieci językiem angielskim!


Metoda Leo English, Metoda Leo Maniak, Metoda BLS


Angielski dla dzieci Metodą Leo English
od 2 do 12 roku życia

ZOBACZ SZCZEGÓŁY


Efektywna nauka Metodą Leo Maniak - ortografia, sprawne czytanie i notowanie, pamięć, matematyka, koncentracja

ZOBACZ SZCZEGÓŁY


Metoda BLS - uczy mówić!

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Nasi lektorzy - Poznań Winogrady

Oliwia Piskorz

Lektor języka angielskiego - specjalność Leo English i BLS Communication

Jestem lektorem języka angielskiego i nauczam na wielu poziomach: dzieci, młodzież i dorosłych. Zawód nauczyciela wybrałam świadomie, ponieważ lubię pracować z ludźmi, jednak dążę do tego aby w przyszłości zostać również tłumaczem. Jednym z powodów dla których zdecydowałam się zostać lektorem języka angielskiego jest fakt czerpania radości z interakcji z innymi ludźmi. Uważam, że potrafię znaleźć przysłowiową "nić porozumienia" z każdą osobą bez względu na wiek lub poziom motywacji do nauki języka. Swoją pracę mogę nazwać swoim hobby. Ponadto jestem kinomaniakiem i w wolnych chwilach staram się nadrobić zaległości w tej dziedzinie.

Maciej Cześniuk

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

"You know what the secret of life is? (...) One thing. Just one thing. You stick to that...”

Myślę, że ten doskonale opisuje moje nastawienie do życia. Moją pasją są angielski i filmy. Uważam, że aby poznać dany kraj, nie wystarczy tylko język i nauczone „na blachę” czasy i słownictwo, ale też znajomość kultury: zwyczajów, literatury, świąt, filmów, a nawet kuchni. Dlatego też podczas moich zajęć staram się wpleść wyżej wymienione elementy i urozmaicić uczniom walkę z trybami warunkowymi.

Adam Urban

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

Absolwent Filologii Angielskiej ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych to jedna z moich pasji, które staram się rozwijać każdego dnia, a także zarażać nią innych. Wychodząc z założenia, że w celu poznania języka obcego należy również zapoznać się z kulturą danego kraju, staram się w czasie zajęć przybliżać słuchaczom różne ciekawostki i informacje związane z krajami anglojęzycznymi. Najbardziej lubię współpracować z dorosłymi, ponieważ wbrew temu co się mówi, nie tylko dzieci są ciekawe świata. Dorośli również chcą go poznawać, ale w inny sposób i dlatego do każdego staram się mieć indywidualne podejście zwracając uwagę na potrzeby i możliwości. Pasję do nauczania języka angielskiego odkryłem w sobie podczas udzielania korepetycji, a teraz rozwijam ją z każdym dniem jako lektor Leader School.

Artur Łuksza

Lektor języka angielskiego i francuskiego

Jestem absolwentem filologii romańskiej, a obecnie kończę studia magisterskie z Tłumaczeń pisemnych na filologii romańskiej z angielską. Ukończyłem także historię. Wszystko na poznańskim UAMie. Od roku pracuję w Leader School jako lektor języka angielskiego i francuskiego. Na moich zajęciach najważniejsze jest stworzenie komfortowej atmosfery zarówno dla kursantów, jak i dla mnie. Moim zdaniem to klucz do czynienia postępów (i przyjemnego spędzenia czasu). Uwielbiam ciekawostki, więc często dzielę się nimi na lekcjach, głównie tymi z kategorii: języki, kultura i historia.

Wiktoria Weimann

Metodyk oraz lektor języka angielskiego, specjalność - Leo English

Jestem studentką filologii angielskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuję się psychologicznymi aspektami przyswajania, przetwarzania i produkowania języków, a nauczanie to moja pasja. Czerpię satysfakcję z pracy zarówno z najmłodszymi, jak i starszymi uczniami. W trakcie moich zajęć stawiam na bezstresową i przyjazną atmosferę, w której każdy ma okazję aktywnie uczyć się języka angielskiego. Wolny czas poświęcam na odkrywaniu nowości muzycznych oraz nadrabianiu filmów i serialów z Netflixa. Poza tym najbardziej lubię spędzać czas z moim pieskiem, z którym nie da się nudzić.

Dominika Bembnista

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

”There is no knowledge that is not power.” – Ralph Waldo Emerson

Absolwentka filologii angielskiej, miłośniczka języków i kultury krajów anglojęzycznych. Ciekawa świata, marzycielka, ale też realistka, kiedy potrzeba. Preferuję social relationships od social distancing. Swoją przygodę z nauczaniem języka angielskiego zaczęłam w młodym wieku, udzielając korepetycji i prowadząc lekcje indywidualne. Dzielenie się wiedzą i zarażanie miłością do angielskiego u młodzieży, jak i dorosłych sprawia mi ogromną radość.
Practice makes perfect, czyli praktyka czyni mistrza. A praktyka to nie tylko gramatyka, zadania i teoria, ale też i filmy, seriale, muzyka oraz książki. Jedno nie wyklucza drugiego i oba bez siebie nie istnieją.

Paweł Ruthendorf-Michalski

Lektor języka niemieckiego

„Sukces przed wysiłkiem występuje jedynie w słowniku”
Uczę języka niemieckiego od wielu lat, pracując zarówno z dziećmi, jak i z młodzieżą i
dorosłymi. Ukończyłem filologię germańską na UAM w Poznaniu. W mojej pracy lektora dużą
wagę przykładam do poprawności gramatycznej, ale najważniejszym aspektem jest radość z
mówienia w języku obcym i używanie go jak najczęściej. Dbam, żeby język był praktycznym
narzędziem, a jako manager i coach zdaję sobie sprawę z wartości, jaką w procesie nauki
niesie ze sobą motywacja. Tych pokładów doszukuję się w uczniach i pomagam im wydobyć
na zewnątrz to co najlepsze. Moją pasją jest sport, jestem instruktorem wschodnich sztuk
walk, uwielbiam także wycieczki motocyklowe. Ponadto interesuje mnie rozwój osobisty i coaching.

Wiktoria Szymańska

Lektor języka angielskiego

"With languages, you are at home anywhere." - Edward De Waal
Jestem studentką filologii angielskiej, która jest ciekawa świata i nieustannie szuka okazji do kształcenia się. Moją pasją są podróże po anglojęzycznych krajach i nie tylko. Z doświadczenia wiem, jak niezwykle przydatną umiejętnością jest znajomość języka angielskiego, nie tylko w karierze zawodowej, ale także w celu nawiązywania niesamowitych znajomości na całym świecie. Serdecznie zapraszam na moje zajęcia, gdzie dokładam wszelkich starań, by zaszczepić w Państwu miłość do nauki języków obcych w bezstresowej atmosferze

Katarzyna Jędraszak

Lektor języka angielskiego

Język angielski towarzyszy mi od wielu lat. Trzykrotnie brałam udział w wymianach kulturowych jako Au Pair. W ten sposób zwiedziłam Hiszpanię, USA oraz Szwajcarię szlifując swoje umiejętności językowe. Uważam, że istnieje wiele sposobów na urozmaicenie lekcji językowych, tak aby nauka była pozytywnym doświadczeniem. Zawsze staram się być otwarta i serdeczna, zachowując poczucie humoru które jest niezmiernie ważne szczególnie dla moich młodszych kursantów. Jestem studentką kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i zwolenniczką zdrowego trybu życia. Prywatnie jestem również miłośniczką sportów zimowych - do zobaczenia na stoku!

Martyna Pietrala

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

Jestem miłośniczką języków obcych. Angielski towarzyszył mi od najmłodszych lat, dlatego z chęcią pomagam rozwinąć tę pasję u dzieci. Z niemniejszym entuzjazmem uczę również dorosłych i młodzież, bo sama podjęłam naukę hiszpańskiego i rosyjskiego w nieco późniejszym etapie mojego życia. Uważam, że na naukę języka nigdy nie jest za późno oraz że wszystko można osiągnąć przy odpowiedniej dawce zaangażowania i wysiłku. Jestem zwolenniczką uczenia z humorem i przy pomocy skojarzeń, tak aby nauka była przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Praca lektora daje mi dużo satysfakcji, gdyż uwielbiam pracować z ludźmi oraz widzieć efekty pracy moich uczniów. Wiem, że zapewnia to wiele nowych możliwości w późniejszym życiu, takich jak chociażby nowe znajomości czy poznawanie nowych kultur. W końcu na świecie jest zbyt wiele ludzi, aby ograniczać się tylko do tych, którzy posługują się naszym językiem ojczystym!

Olga Krahel

Lektor języka angielskiego

Jestem studentką filologii norweskiej i prawa. Moją pasją jest podróżowanie i poznawanie innych kultur. Uważam, że nauka języków jest jedną z najcenniejszych umiejętności w dzisiejszych czasach. Uwielbiam pracować zarówno z młodszymi, jak i z dorosłymi. Sama rozpoczęłam naukę języka norweskiego w późnym wieku, wiec wiem jakie problemy mogą towarzyszyć kursantom w podobnej sytuacji. Jestem zwolenniczką nauki języka żywego i łamania barier językowych, bo przecież uczymy się języków by móc je później bez stresu wykorzystywać w prawdziwych sytuacjach i konwersacjach. Jestem także wielką miłośniczką teatru i kina, a także aktywnego spędzania czasu w naturze.

David Sinclair

Native speaker

"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you." - Friedrich Nietzsche

I'm David Sinclair, from Boston, Ma
I majored in Communications and journalism in the United States where I was born and raised.

I've worked with children and young adults who've dealt with social anxiety, speech impediments and Autism spectrum disorders. I'm passionate about helping people connect and communicate with others effectively. Outside of work I love spending my free time rollerblading, playing chess, and doing Matthew McConaughey impressions.

Karol Pęcak

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

“Today a reader, tomorrow a leader.” M.Fuller
Jestem studentem na wydziale anglistyki w UAM w Poznaniu. Od wielu lat podążam ścieżką która pozwala mi pomagać i przybliżać uczniom angielski, dzięki czemu mówienie i słuchanie angielskiego staje się łatwiejsze. Interesuje się metodyką nauczania adolescentów i osób dorosłych a moje zainteresowania to również moja pasja. W nauczaniu, jak wszędzie, najważniejszy jest kontakt między ludźmi i warunki które pozwalają na swobodne posługiwanie się angielskim. Dla mnie czas wolny to najczęściej wycieczki w góry, hiking i szachy.

Zuzanna Kornet

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

To have another language is to possess a second soul. – Charlemagne

Jestem pozytywnie zakręconą kotomaniczką. Z językiem angielskim mam styczność od dziecka. Od zawsze otaczałam się i interesowałam kulturą krajów angielskojęzycznych. Uważam że język trzeba poznawać przez różne media - filmy, piosenki, książki. Na moich zajęciach pracujemy nad stworzeniem bezpiecznej i komfortowej atmosfery, w której nauka staje się przyjemnością. Podczas zajęć korzystamy z różnych źródeł. Nie rozwiązujemy tylko zadań gramatycznych, ale także dużo rozmawiamy, oglądamy i czytamy. Wszystkie programy nauczania dostosowuję pod preferencje i umiejętności moich podopiecznych. Specjalizuje się w pracy z dziećmi. Wiem jak urozmaicić te zajęcia by nikt się nie nudził, a każdy nauczył. Zajęcia z dorosłymi i młodzieżą również nie są mi straszne. W końcu nikt nie lubi się nudzić! W wolnych chwilach podróżuję, uwielbiam wycieczki po polskich górach, szyję i piekę ciasta! Mam nadzieję do zobaczenia podczas naszych zajęć!

Paweł Myszka

Lektor języka angielskiego - specjalność BLS Communication

Jestem nauczycielem w szkołach publicznych z wieloletnim doświadczeniem. Obserwuję wiele roczników uczniów i ich rosnącą pasję do języków. Lubię obserwować jak uczniowie osiągają płynność językową i posługują się nim naturalnie i swobodnie. Również praca z dorosłymi przynosi mi dużo satysfakcji. Pasję do języków łączę z pasją do podróżowania i sportów. Jedną z moich ulubionych aktywności są spływy kajakowe.

Anastasiya Sushchynskaya

Lektor języka rosyjskiego

Język rosyjski jest moim językiem ojczystym. Na świecie żyje ponad 260 milionów ludzi, którzy również mogą pochwalić się ogólną znajomością rosyjskiego. Co więcej, język ten był codzienną mową wielu postaci znanych z kart historii: Iwana IV Groźnego, Katarzyny II, Mikołaja II Romanowa czy Włodzimierza Lenina, znajdując swoje miejsce na firmamencie zdarzeń również za sprawą słynnej rosyjskiej literatury. Głównym powodem dla którego zdecydowałam się zostać lektorem języka rosyjskiego jest fakt mojej wielkiej miłości do dzielenia się wiedzą z innymi. Uczucie, iż dzięki mojej pomocy ktoś zaczął płynnie władać językiem rosyjskim i wyruszył w dosłowną (bądź przenośną) podróż do Rosji jest niesamowite. Bycie lektorem jest dla mnie zatem nie tylko pracą, lecz również hobby, ponieważ mogę otworzyć przed kursantem świat nieznanych i niezwykłych ciekawostek języka rosyjskiego. Uważam, że potrafię znaleźć wspólną nić z kursantem oraz dopasować zajęcia pod jego preferencje i potrzeby. Na swoich zajęciach posługuję się zarówno książkami jak i materiałami audio/video, uznając, że wszechstronność stanowi podstawę w kompleksowej nauce języków.

Oliwia Mrozowicz

Lektor języka angielskiego

Jestem studentką lingwistyki stosowanej na UAM w Poznaniu. Języki są moją pasją od dawna, a ich nauczanie daje mi wiele radości i satysfakcji. Moimi ulubionymi aspektami języków są gramatyka i wymowa, które świetnie ćwiczy się w rozmowie! Oprócz języków interesuję się tematami związanymi z kulturą, między innymi muzyką, filmami, grami i sztuką. Na moich lekcjach zależy mi na efektywności, ale przede wszystkim na miłej i swobodnej atmosferze.

Weronika Malach

Lektor języka hiszpańskiego

Stawiałam pierwsze kroki w nauce języka hiszpańskiego jako dziecko. Miałam styczność z bajkami i serialami dla młodzieży, w których ten język był obecny. Zaciekawił mnie pod względem brzmienia i melodyjności, z jaką wypowiadają się jego użytkownicy. Postanowiłam wykonać skok na głęboką wodę, jakim była nauka w Zespole Szkół Ogólnokształcących z Oddziałami Dwujęzycznymi, współpracującej z Ambasadą Hiszpanii. Dzięki temu codziennie miałam kontakt z językiem hiszpańskim, co znacząco przyczyniło się do osiągnięcia dobrego poziomu jego znajomości. Poza tym miałam możliwość uczestniczenia w zajęciach z literatury i kultury, co stanowiło przedsmak tego, czym zajmuje się obecnie. Jestem studentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poza tym mam doświadczenie jako lektorka języka hiszpańskiego. Dokładam wszelkich starań, żeby lekcje były zróżnicowane i dopasowane do indywidualnych możliwości i preferencji ucznia. Zależy mi na tym, żeby podczas zajęć stworzyć przestrzeń do swobodnej konwersacji i poznania języka takim, jaki jest używany na ulicach Hiszpanii. Poza zainteresowaniami językowymi, kocham muzykę, śpiew, taniec i grę aktorską, co również pomaga mi w urozmaiceniu przekazywanych treści.